| Intenzo велосипеди |

Начать новую тему Ответить на тему
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 05.09.2021 20:40 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
Недавно задавав аналогічне запитання у фейсбучній групі та в деяких Telegram-каналах велосипедної тематики, то перепрошую, якщо хтось із читачів бачить це вже вдруге. У будь-якому разі відповіді поки так і немає.
Запитання тільки до тих, хто їздить або їздив із кермом-"метеликом", причому не з гріпсами (на "метелик" бувають довгі гріпси), а з обмоткою.
Відомо, що будь-яке кермо треба обмотувати так, щоб руки "з'Їжджали по обмотці", а не "упиралися проти обмотки". З кермом-"бараном" проблем у цьому сенсі немає, а от із "метеликом" одна проблема є. Річ у тім, що по-хорошому і дальню горизонталь, і ближню треба мотати до центру, а бічні частини знизу догори. І виходить, що в нижніх кутах "метелика" напрямок має мінятися. Я вже не перший рік так і мотаю, тобто і ліва половина, і права у мене складаються з двох окремих шматків, які в нижніх кутах керма заходять один на інший, і я там підмотую пару обертів ізоляційної стрічки. Але мені це не подобається, і гадаю, що є якесь правильніше рішення. Хочеться рекомендувати на Нобелівку того британського вченого, який таке рішення запропонує :).
Дехто з друзів, як виявилося, мотає приблизно так само, як я, тобто розриваючи обмотку на частини (хіба що замість ізоляційної стрічки використовує скотч). Але це в будь-якому разі морочливо.
Якби десь в Інтернеті уже існував опис якогось більш-менш очевидного, поширеного красивого рішення, гадаю, я б ту інформацію вже знайшов. Але коли час від часу дивлюся приклади, як народ обмотує "метелики", зовсім задовільних варіантів не бачу. Наприклад, на https://www.youtube.com/watch?v=5QL0djHxwLM обмотка лише з боків і на верхній горизонталі, а на нижній, тобто під ближній хват, просто гріпси. Мене такий варіант не цікавить. А на https://www.youtube.com/watch?v=kmyFPzlQTqc на нижній горизонталі руки стоятимуть "проти обмотки". При останній заміні обмотки я так спробував, у мене зараз свідомо ліва половина "метелика" обмотана саме так, як у тому відео, і мені це точно незручно (що в принципі й логічно), хоч і не сказати що жахливо.
Коротше кажучи, різні ідеї вітаються, гріпси або заміну керма не пропонувати :).


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 05.09.2021 22:02 
Аватара пользователя

Сообщения: 8284
Изображения: 20
Город: in Ukraine
Пол: Муж
Зарегистрирован:05.06.2005
Максим Козуб писал(а):
Відомо, що будь-яке кермо треба обмотувати так, щоб руки "з'Їжджали по обмотці", а не "упиралися проти обмотки". З кермом-"бараном" проблем у цьому сенсі немає, а от із "метеликом" одна проблема є. Річ у тім, що по-хорошому і дальню горизонталь, і ближню треба мотати до центру, а бічні частини знизу догори.

А на горизонтальних ділянках "метелика" руки справді відчутно сповзають у бік ширшого хвату? Запитую через те, що у мене на звичайному прямому кермі чи невисокому райзері гріпси помалу соваються до центру керма, до вужчого хвату.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 05.09.2021 22:38 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
andr писал(а):
А на горизонтальних ділянках "метелика" руки справді відчутно сповзають у бік ширшого хвату?
Ну, вони не те щоб прямо "відчутно сповзали", але, скажімо так, упираються, за відчуттям, саме в той бік. Власне, приблизно як на "барані" при хваті за горизонтальну частину.
Цитата:
Запитую через те, що у мене на звичайному прямому кермі чи невисокому райзері гріпси помалу соваються до центру керма, до вужчого хвату.
Все ж таки "палка" чи "райзер" зазвичай дещо ширші; може, саме це якось впливає?
Дивіться: у райзера ж стандартна ширина десь 580 чи 600 мм (ну, всілякі гравіті-дисципліни не беремо, там ясно, що і 700 мм буде, і більше :)). І руки стоять близько до країв. А у мого "метелика", як я зараз поміряв, _максимальна ширина по зовнішньому краю_ становить десь 580 мм, а між точками, де починаються заокруглення нижніх кутів — десь 485 мм. Я зараз поставив руки на кермо в нижньому хваті й попросив дружину поміряти відстань між крайніми зовнішніми точками рук — вийшло десь максимум 510 мм. Це найширший варіант, коли руки вже заходять на заокруглену частину, а насправді, коли я їжджу, вони в нижньому хваті (тобто широкому — у мене "метелик" стоїть не в перевернутому положенні, як дехто ставить) часто стоять і трохи менш рознесено, тобто буде приблизно тих же 480-490 мм.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 05.09.2021 22:40 
Аватара пользователя

Сообщения: 11241
Изображения: 0
Город: Izmail
Пол: Муж
Возраст: 39
Зарегистрирован:01.05.2015
а бабочки значит еще живы? всем здрасьте.

_________________
Мой сарайчик
Вело-книжки на МЕГЕ, обновлено 05.12.18
Синглспид - это не моё. Там объедем, там обойдём, а там вообще грязно и противно: нечего там делать


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 05.09.2021 23:10 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
Aleksei Dmytren писал(а):
а бабочки значит еще живы? всем здрасьте.
Алексей, а чего б им не быть живыми? Просто традиционно они в наших краях как-то меньше распространены, чем на Западе. А так-то вариант вполне рабочий. Пару лет назал на совместной покатушке я другу, проехавшему десятки тысяч километров по всему миру (Андрею Мурашову) и никогда не пробовавшему "бабочку", дал попробовать свой руль, ему вполне понравилось.
Конечно, они, как и любой тип рулей, не идеальны. Но для меня, пожалуй, единственный заметный недостаток — мало места для крепления чего-то навесного (фара + камера + навигатор или велокомпьютер), причём даже если купить какой-то расширитель, "двухэтажное" крепление и т.п., на "бабочку" их поставить будет сложнее, чем даже на тот же "баран". Да и для подвешивания нарульной сумки придётся несколько поизвращаться. Но это всё не отменяет хороших сторон подобных рулей.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 06.09.2021 09:16 
Аватара пользователя

Сообщения: 2300
Изображения: 26
Город: Харьков
Пол: Муж
Возраст: 46
Зарегистрирован:06.04.2013
Aleksei Dmytren писал(а):
а бабочки значит еще живы? всем здрасьте.

ще й як! ф мене на GT Tequesta :yes:

_________________
Веломастерская на Залютино моб 066 705 28 22
колесный центр Харьков-Запад 066 705 28 22


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P Персональный альбом  
 
СообщениеДобавлено: 08.09.2021 18:13 
Аватара пользователя

Сообщения: 2500
Город: Судак
Пол: Муж
Зарегистрирован:20.10.2010
Або щось почепити на кермо в місці, де хочеться зробити розворот (дзвіночок, дзеркало, ще щось), або скористати самоклейку.
Сам я самоклейку не полюбляю, але в цій ситуації їй саме місце.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 08.09.2021 18:35 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
aidaho писал(а):
Або щось почепити на кермо в місці, де хочеться зробити розворот (дзвіночок, дзеркало, ще щось), або скористати самоклейку.
Маєте не увазі, що дві окремі частини обмотки, а між ними самоклейка? Якщо так, тоді це ж приблизно той варіант, що й зараз у мене, просто між двома окремими частинами стоїть не самоклейка, а ізоляційна стрічка.
Про дзвіночок тощо: йдеться про ближні (тобто нижні) кути "метелика", в них щось чіпляти не дуже вийде, чи не так?


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 08.09.2021 18:52 
Аватара пользователя

Сообщения: 2500
Город: Судак
Пол: Муж
Зарегистрирован:20.10.2010
Максим Козуб писал(а):
aidaho писал(а):
Або щось почепити на кермо в місці, де хочеться зробити розворот (дзвіночок, дзеркало, ще щось), або скористати самоклейку.
Маєте не увазі, що дві окремі частини обмотки, а між ними самоклейка? Якщо так, тоді це ж приблизно той варіант, що й зараз у мене, просто між двома окремими частинами стоїть не самоклейка, а ізоляційна стрічка.
Про дзвіночок тощо: йдеться про ближні (тобто нижні) кути "метелика", в них щось чіпляти не дуже вийде, чи не так?

Тут дивлячись яка проблема вирішується.

Баран мотають виходячи з того, як провертаються зап'ястки, щоб в процесі експлуатації обмотка не послаблювалась.
Але самоклейку мотають як хош, хоч зверху-вниз рейвахом, і нічого: лишається на місці.

Чи руки якось помітно повзуть від невірного напрямку, тяжко сказати, а от обмотка повзе точно.
Маю таку проблему з булхорном: на рогах руки тягнуть всередину, а на флеті — назовні.
Наступного разу просто самоклейку одним шматком прокладу.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
СообщениеДобавлено: 08.09.2021 20:51 
Аватара пользователя

Сообщения: 930
Изображения: 0
Город: Київ
Пол: Муж
Возраст: 57
Зарегистрирован:30.07.2016
aidaho писал(а):
Максим Козуб писал(а):
Тут дивлячись яка проблема вирішується.

Баран мотають виходячи з того, як провертаються зап'ястки, щоб в процесі експлуатації обмотка не послаблювалась.
Але самоклейку мотають як хош, хоч зверху-вниз рейвахом, і нічого: лишається на місці.
Насправді є два аспекти, пов'язані з напрямком.
Один — це мотати за годинниковою стрілкою чи проти, й від цього може залежати, наскільки обмотка може _провертатися_. Від провертання дійсно рятує самоклейка. Але я в цій темі мав на увазі не це.
Другий — й це те, про що ця тема — це напрямок "конічності" витків, й від цього залежить, наскільки обмотка може _задиратися_ й наскільки зручно чи незручно рукам, які тиснуть чи не тиснуть проти країв витків. Тобто, скажімо, на барані це можна описати так: у горизонтальній частині під лівою рукою стандартно має бути >>>>>, а під правою — <<<<<.
А от у керма-метелика виходить таке:
верхня горизонталь — >>>>>.....(винос).....<<<<<;
вертикалі — ................/\........................................./\;
нижня горизонталь — >>>>>(розрив керма)<<<<<.
І в цій умовній схемі, сподіваюся, видно, що у верхніх кутах жодних проблем не виникає, а от у нижніх проблема "перевертання" (яка вимагає чи то мотати горизонталь окремим шматком, чи то придумати ще щось, що я, власне, й намагаюся придумати або почути від когось) є.


Вернуться к началу
shoppage  personalpage P  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
  © Mishael 2003-2024
Наши друзья: Телеграм-канал про SEO | Рыбалка в Полтаве
Мобильный вид

[ Time : 0.092s | 21 Queries | GZIP : On ]
Reputation System ©'